Januárový piknik

Vybehli sme von aby sme trošku upravili naše táborisko, ktoré je najbližšie k mestu a strávili teplú noc vonku, lebo táto prašivá zima zatiaľ mínusovými teplotami práve nehýri. Keďže sme fotili a mali aj kameru, tak text zostručním.

Had a Kralik (7)
Cestou sme nazbierali výhonky rákosia, ktoré sme neskôr na oleji usmažili a vyhrýzli vnútro s príjemnou orechovou chuťou.
Po príchode do táboriska sme upravili ohnisko a sedenie okolo neho. Potom sme zlepšili karmu širšieho okolia pozbieraním odpadkov.
Nazbierali sme drevo a zapálili oheň škrtnutím do naškriabaného horčíka.
Bol to deň návštev zo zvieracej ríše. Najprv cez kemp prebehla srnka, potom nás prišiel pozrieť Zajo a na záver Had. Zaja sme pohostili restovanou pečienkou o ktorej by trpajzlíci určite zložili jednu-dve pesničky. Hadovi sme ponúkli zemiačiky z pahreby a neskôr hustú krúpovú polievku. Moc sme sa inými činnosťami nezaťažovali, Uton si zavŕtal v mokrom lese bowdrill a keď sadla tma, pri ohni sme vyrezávali varešky. Vedel som, že oheň bude horieť dlho a tak som v ňom vypálil nevzhľadnú hlinenú nádobu, ktorá na moje prekvapenie nepraskla, keďže úprava hliny aj výroba nádoby prebehli v lese v horších ako dobrých podmienkach.
had, kralik, doterenu, 063Keď nás začalo lámať, natiahli sme tri kusy DD Travel hammock pod dva kusy cetly DD tarp 3×3 m a zaliezli do spacákov. Teplota neklesla pod nulu a tak bolo na spacák Defence 4 od Carinthie až príliš teplo.
Ráno sme zbalili veci, nasadli do Hadovho tanku a po hrobline po bodliačí zamierili domov.
Skvelo som si oddýchol, podali sme si ruky s fajn chalanmi a po príchode domov som poctivo smrdel od dymu.

Had a Kralik (1) Had a Kralik (2) Had a Kralik (4) Had a Kralik (5)

Had a Kralik (6) Had a Kralik (9) Had a Kralik (10) Had a Kralik (11)

Had a Kralik (12) Had a Kralik (13) Had a Kralik (14) Had a Kralik (18)

Had a Kralik (16) Had a Kralik Had a Kralik (17) Had a Kralik (3)

 

Ak ťa článok zaujal tak nás lajkni na FB a vždy budeš vedieť keď zavesíme nový.

Comments

comments

Ďaľšie články