Zimný kurz prežitia – Deň I.

Kurz prežitia bol skvelý a tvrdý. Naučil som sa veľa a vyskúšal všetko vlastnými rukami.
Inštruktor ani počasie sa s nami nepárali.
Napriek tomu to bol veľmi dobrý zážitok v krásnej prírode.

Priebeh v obrázkoch pripájam nižšie.

Po zoznámení a BOZP sme dostali do rúk mapu, kde boli označené miesta mŕtvych schránok,. Ak ich cestou do táboriska nájdeme, lepšie sa najeme (obsahovali nakoniec zeleninu, bujón atď.) Bol to príjemný úvod a prechádzka poliami a lesom.

S mŕtvymi schránkami sme to zvládli dobre. Dorazili sme do pripraveného táboriska. Pršalo a teplota nebola moc nad nulou, takže oheň aj prekrytie celtou potešili.

Padala tma a tak sme sa zložili a pustili do nácviku uzlov, ktoré sme potrebovali na ďalšie úlohy. Inštruktor nám potom ukázal stavbu dvoch jednoduchých prístreškov. Parádne to odsýpalo a vďaka pár opakovaniam každého uzla, bolo stavanie prístrešku prekvapivo hladké. Prístrešky stáli, prichádzal večer a hlad. 🙂

Pokračovali sme témou ohňa. Praktické ukážky aj možnosť si všetko hneď niekoľkokrát vyskúšať boli super. Bolo aj pár wow momentov. Atmosféra nočného, upršaného lesa na nezaplatenie.

Ostával posledný z hlavných bodov večera a to je zabezpečenie potravy. Inštruktor nám doniesol živú sliepku a kohúta a aj keď to predtým nikto z nás nerobil, nakoniec sme sedeli pri pekne naporcovanej hydine a na ohnisku sa pripravovalo niekoľko vývarov. Nebolo treba pripomínať, že je to kurz prežitia. Najakčnejší z nás si už aj piekli menšie kúsky na panvici, aby zahnali trochu hlad pred hlavným chodom. Večer prešiel v noc. Atmosféra bola vynikajúca, ale keď inštruktor zaliezol do hamaky, bolo treba odpískať to a skúsiť si oddýchnuť a načerpať sily na ďalší deň. Počasie tomu moc neprialo.

Comments

comments

Ďaľšie články