Zimná inšpirácia

Zimná inšpirácia

Prichádzam na miesto ako stvorené na stredne dlhý odpočinok uprostred pomerne mladého lesa. Napriek hustému porastu cítiť vietor a do priestoru padá sneh.

Chcem sa najesť a možno si chvíľu odpočinúť a tomu prispôsobujem aj prístrešok. Nechcem byť na chladnej vlhkej zemi a ani vo vetre. Okrem toho chcem pohodlne sedieť, cítiť teplo ohňa a nebyť vystavený dymu. Som ochotný tomu obetovať 15 minút.

Ak máte chuť stráviť s nami v lese pár nocí a skúsiť si techniky prežitia v prírode, pozrite si ponuku našich kurzov na https://kurzy.survivor.sk .
Kurzy prežitia so survivor.sk.

Pomocou šnúr ( REP 3 – 2 mm) a pár kúskov narezaného náletu upevňujem na strome sedenie. Používam pritom jednoduché, ale praktické uzly, čo najmenej oslabujúce už tak tenké šnúry. Lodný uzol, mlynárska slučka a dvojitá mašlička 🙂 a na spájanie rybársky uzol so slučkou.20190103_153010 20190103_153028 20190103_154641

Následne k stromu upevňujem celtu tak, aby do nej vietor narážal zboku a mierne zozadu. Celtu naťahujem až po zem, nech sa zbavím vetra.

20190103_153002

Untitled-1

Rozkladám drievkač WOLF a zhromažďujem pomerne vlhké palivo. Nechcem spotrebovať moc času hľadaním, prípadne ťažbou ideálneho dreva na kúrenie. Stačí troška. Zvyšok sa priebežne usuší pri stenách drievkača. Ako tradične zvyšujem účinnosť variča zástenou zo sklenej tkaniny. Krešem do kúsku zabudnutého mastného dreva a o chvíľku mám dymiaci ohník. Ako palivo schne dymu ubúda.

20190103_163232

Varím zo snehu vodu a teším sa na teplú polievku. Ako pokrievku používam kus práchnivého dreva alebo kôry.

Sedím na pomerne komfortnom lôžku  a relaxujem. Opäť si uvedomujem, že polkilečko železa v ruksaku sa mi opláca. Teplo cítiť. Uvariť sa dá. Paliva míňam minimálne.

Pchám do drievkača 3 dlhšie polienka, aby som nemusel vstávať a oceňujem veľkosť prikladacieho otvoru.

Začína opäť snežiť a dosť fúkať, zhasínam čelovku a opretý o strom počúvam prírodu….

Comments

comments

Ďaľšie články