DD Bergen batoh – prvý dojem

batohFULLDo nášho esopu aj výbavy sme zaradili 45 l batoh od DD Hammocks. Vybrali sme si ho kvôli predchádzajúcim skúsenostiam s ich výrobkami a špecifikácii uvedenej na ich stránke. Hľadal som stredne veľký batoh, do ktorého by sa mi zmestila sada DD hammocks (celta, hamaka travel a rukáv), s mojou štandardnou výbavou do lesa. Potreboval som aj MOLLE systém, kvôli upevneniu spacáku.

Aj Uton si ho objednal a tak bolo rozhodnuté.

batohPART bergen4_1024 bergenLADVINKA DD_Bergen_Rucksack

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Utonov vercajg na plánovaný trek

 

 

 

 

 

Keď som batoh vytiahol z krabice, ihneď som pocítil jeho pomerne tvrdý a pevný materiál (600D Oxford). Zvnútra je potiahnutý nepremokavou vrstvou, ktorá robí batoh nepremokavým. Hlavná komora má 35 l, ďalších 10 l pridávajú odopínateľné vrecká a ľadvinka. Vrchná komora aj bočné vrecká sú na zips, ktorý pôsobí trvácne a po zapnutí ho prekryje chlopňa. Ľadvinka má vlastný popruh na plece a dá sa použiť aj osobitne. Batoh má aj popruhový systém podobný MOLLE ale nie je ním zbytočne preplácaný.  Naň sa pripájajú aj vrecká s pásmi zo suchého zipsu. Batoh má priedušný systém na chrbte, ale nie je vystužený.

Poprosil som o prvý dojem aj Utona, poslal toto:

+
dobre spojky
zatial dobre sitie
pogumovanie zvnutra
oddelitelnost casti
masivne zipsy


tazke zapinanie zipsov
bocne kapsy su male… 2,5 l coca cola ok, 3×3 ltt, travel bez sance
maly vrchlik
na kapsicke su zipsy opacne ako by logicky mali byt
brusny pas nefunkcny… je tam len pre amaterov, ktori netusia na co sa pouziva
suche zipsy na bocnych kapsach sa mi zdaju prilis uzke

Otestovali sme ho na treku v Malej Fatre. Mali sme ho naplánovaný už dlhšie a keďže poznáme tieto hory dobre, vyrazili sme aj napriek meteorologickej výstrahe o nárazovom vetre na hrebeni do 130 km/hod. Zbalili sme kompletný prístrešok (DD celta 3x3m, Hamaka DD Travel, rukáv na hamaku od DD, Carinthia Defence 4), základnú výbavu a jedlo na tri dni (múka, krúpy, soľ, olej). Môj batoh vážil 14 kg, Utonov predpokladám ešte o cca 5 kg viac.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Počasie bolo extrémne. Po úvodných kilometroch v rozprávkovobielom lese sme vyšli do holí, kde na nás živel udrel celou svojou silou. Chodník neexistoval a v prešľapávaní sme sa striedali v snehu po pás po desiatich krokoch. Párkrát sme stratili chodník a museli sme hľadať značky, čo mi zobralo ďalšie sily. Osobne som šiel za hranice svojich fyzických možností a musel som bojovať aj s rastúcou nenávisťou k Utonovi, ktorý zjavne netrpel. Na hrebeni každá vločka narazila na tvár ako malý kameň a vietor nás párkrát posadil na zadok. Skvelé, telo trpelo ale duša sa smiala.

VIRB PicturePrešli sme asi kilometer po hrebeni a s padajúcou tmou sme sa vybrali smerom dolu. Po hodinke zostupu sme pokračovali lesom v tme (veľmi nepresné, vďaka snehu bolo vidno celkom dobre). Zastavili sme a ja som pri popíjaní čaju premýšľal ako budem ohurovať večer na gauči moje dievčatá ostrými historkami z lesov (hlavne stretnutia so zverou boli tesnejšie ako zvyčajne). 🙂 Uton neočakávane rozhodol, “ OK, zavolaj žene, že prídeš až ráno, toto je dobré miesto na záhrab, prespíme tu.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERANespomínam si presne na svoju reakciu, ale keď som v noci konečne sadol na gauč bol som rád, že som tentokrát nepodľahol.

Do batohu sme zmestili všetko potrebné, pre viacdňový pobyt v lese. S nákladom 14kg a cca 20kg sme prešli 22 km, v nepriaznivom počasí. Batoh sa niesol pohodlne a neobjavili sa na ňom žiadne detské chyby. Prvý test dopadol k absolútnej spokojnosti a som presvedčený, že o pár mesiacov ho budeme môcť na eshope označiť značkou OTESTOVANÉ.

Comments

comments

Ďaľšie články