Guľaš, dázď, mráz, hamaka

Varenie guľášu a prespatie v nepríjemnom počasí. Guľášmajster urobil robotu poriadne a rovnako aj Uton, ktorý pripravil prístrešok a natiahol hamaky. Lialo, les bol premočený a neskôr zamrznutý. Mráz sa rýchlo dostal pod kožu a niekoľkokrát bolo povedané, že radšej suchých -10 ako upršaná nula. 🙂

Uton nepohodu neprežíval, takže z jeho článku nie je celkom zjavné, že to nebolo zrovna posedenie na gauči pri krbe. Jednoduché „termofory“, kvalitné spacáky a konštrukcia prístrešku zabezpečili, že premočení a uzimení táborníci spali v suchu, teple a komforte. Odporúčam, aby ste si to vyskúšali, majte však po ruke núdzový odvoz, ak by vás podmienky zlomili…

VIRB Picture

Že sú tri dni pred splnom a poľovníci si pôjdu na noc zastrieľať som si uvedomil až v teréne. Miesto, ktoré som vybral na bivak nebolo bezpečné a tak sa za šomrania kamarátov vraciame a kempujeme na staršom táborisku.

Prší, napriek tomu že teplota je mierne pod nulou. Zastrešujeme ohnisko a zbierame drevo na oheň. Asi bude dosť dymu… 🙁

Ešte, že sa rýchlo stmieva. Dvíha sa vietor a keďže sme pomerne mokrí, robíme steny okolo zastrešeného ohniska + odrazovú stenu pokrytú sklenou tkaninou. Chvíľu to funguje, ale vietor mení smer a dym sa nám začína krútiť v prístrešku a tak niektoré steny rušíme.

táborisko

Kamaráti sa púšťajú do guľášu a ja pripravujem prístrešok na spanie. Na smer vetra sa nedá spoľahnúť a tak pod klasickú áčkovú strechu, upevňujem na ridge line ďalšiu celtu do tvaru poloblúka, ktorú na noc natiahnem popri a popod všetky hamaky, nech nás nepodfukuje. Neskôr túto prácu navyše neľutujem 🙂

Keďže sme traja a stromy poredšie, viažem hamaky v rôznej výške. Spím asi 1,5 m nad zemou. Steliem lôžka aj pre kamarátov, ktorí ma odmeňujú dobrým guľášom. Chvíľu rozprávame a smejeme sa, ale dážď začína mrznúť a tak pripravujeme zo zachytenej vody a PETiek termofory, ktoré kamaráti iste ocenia.

Už ležíme, keď jedného kamaráta odvolajú povinnosti do práce. Dvíha sa vietor čo spolu s dažďom na celte prináša tú pravú atmosféru na spanie. Stále sa poľuje a to dosť intenzívne. Som prekvapený, pretože som presvedčený o pohodlnosti poľovníkov loviacich z posedu a čakal som, že sa na to v takomto počasí vyprdnú.

V noci sa budím na tlačenie mechúra, ale keďže som si dávnejšie privykol nosiť „špeciálnu“ fľašu, je to len malá nepríjemnosť. Budím sa chvíľu pred budíkom ešte za tmy a za poriadneho vetra. Balíme, dojedáme guľáš, pijeme kávu. Posledná kontrola vyčisteného táboriska a ideme oddýchnutí k rodinám a povinnostiam.

Našá výstroj na prespatie – 2x hakama DD Travel, 1x hamaka DD Camping, 2x celta DD 3×3 m. Zajo spal v spacáku Carinthia Defence 4. Všetko môžete kúpiť v našom eshope.

Comments

comments

Ďaľšie články