Večera

Zálesáctvo v ľahkej forme. Prístrešok s hamakami a varenie na otvorenom ohni. A ešte o tom, ako vybaviť malú potrebu bez opustenia hamaky.

Vyrazili sme popoludní, svetlo sa už strácalo.

Na dnešné prespatie v lese mám v pláne, natiahnuť tri hamaky, len tak medzi konštrukcie z konárov na čistinke, vytvoriť okolo típí z cielt, vykopať v strede dakotu, vytiahnuť komín vonku a pekne si prístrešok vyhrievať.

Kondenz a voda vznikajúca pri horení ma trápiť nemusí, stečie po pogumovanej celte dole a keďže sa hamák nedotýkajú, neriešim to. Práca mi ide pekne od ruky a konštrukciu mám raz dva hotovú.

Po zaťažení (celkovo by to bolo asi 250 kg) však zisťujem, že napriek dôkladnému ukotveniu zdvojenými kolíkmi je pôda príliš blatistá na to, aby náklad bezpečne udržala. Nie každá misia končí úspechom. 🙂

Pripájam sa teda k bráchovi, ktorý sa múdro pustil do prípravy ohňa a pečeniu predkrmu. Aby som nestaval úplne jednoduchý prístrešok, rozhodujem sa, že pripravím aspoň poschodovú hamaku.

Nálada sa mi zlepšuje a chystám sa uvariť hlavný chod večera. Medzitým prichádza ďalší kamarát, a tak je v tábore živšie. Polievka z kuraťa, cibule, krúpov, slnečnice a oštiepku nám chutí. Chvíľu sa zabávame navzájom historkami a ideme spať. Noc bola teplá a vďaka zástene aj pomerne bezveterná. Za zmienku možno stojí informácia o nočnom močení, keďže sa vypilo dosť… hm… tekutín. V zime používam fľašu so širším hrdlom na komfornú potrebu, tú som použil samozrejme aj teraz, ale hamaka bola akási vratkejšia a tak som musel použiť tretí oporný bod – hlavu, aby nedošlo k „nedorozumeniu“.  Akcia sa podarila a ja som nemusel opustiť vyhriaty spacák. Ráno sa budím posledný, ale dobrá káva ma nečaká 🙁 Robím si ju teda sám, likvidujeme tábor a vraciame sa k rodinám.

Admin – Vybehli sme von. Sadol som ku ohňu a sledoval Utonovu mágiu s prístreškami. Najprv neúspech, potom úspech (2x DD celta 3×3 m, 2x DD Travel hamaka a 1x DD Camping hamaka). Opiekol som nad ohňom božské kuracie stehná. Vďaka Utonovej tvrdohlavosti som pri stavbe prístrešku nemusel ani brvou pohnúť. Nocou došiel ešte jeden kamarát a vychutnali sme si luxusnú polievku od Utona. V ešuse na otvorenom ohni dokáže zázraky. Otvorila sa fľaška a relaxovali sme do noci. Skvelo sme sa vyspali a ešte za rannej tmy sme rozfúkali uhlíky a urobili si kávu. Utonovi nechutila a potom si urobil vlastnú. 😀

VIDEO:

Pár fotiek

Pred príchodom do tábora. Cestou sme vylúpali staré kukuričné klasy, ktoré sme našli po ceste.. Oheň sme zapálili škrtnutím do fatwoodu. Polievočka sa varí. Medzi jedlami sme jedli hlavne klobásu. Skvelá polievka. Krásna muchotrávka.

Comments

comments

Ďaľšie články