Hamaky (závesné lôžka) od DD Hammocks

dd hammocks logoDo ponuky na našom eshope sme zaradili hamaky a príslušenstvo od DD Hammmocks. Spoločnosť sídliaca vo Veľkej Británii sa špecializuje na vývoj a výrobu závesných lôžok. Ich hamaky sú odolné a pritom ľahké. DD Hammocks sú známe a obľúbené medzi zálesákmi aj fanúšikmi airsoftu a military. Ideálna je kombinácia DD hamakay (Travel alebo Camping), DD celty (ideálne 3×3 m) a DD rukávu na hamaku.

dd1Spánok v hamake je komfortný a uvolňujúci. Každý, kto niekedy v lese v hamake spal asi potvrdí, že je to odlišný zážitok oproti spánku na zemi. Má svoje výhody aj nevýhody. Nasleduje pár výhod.
Komfort – hamaka vám prinesie rovnakú úroveň komfortu spánku viac menej bez ohľadu na to, kde ju rozložíte. Nevadí pri nich nerovnosť terénu, či je zem vlhká alebo suchá, pokrytá lístím, snehom alebo kamením. Vďaka celte si viete vždy vystavať prístrešok, ktorý je vzdušný a pritom do neho nefúka a neprší.
dd2Hmyz a hlodavce – hmyz, hlodavce a priama vlhkosť od zeme majú pri spánku v hamake ťaźšiu cestu k spiacemu telu.
Lepší spánok – štúdie ukázali, že v závesnom lôžku skorej človek zaspí a spánok je hlbší (štúdia bola robená pri spánku v indoor hamakách, ale verím že to platí pre hamaky všeobecne)
Spánok bez tlakových bodov – spánok na zemi, hoci aj na karimatke so sebou prináša nevýhodu nerovného povrchu na ktorom spíte. Rôzne výstupky a priehlbiny vytvárajú zvýšený tlak na miesta na vašom tele a znižujú tak kvalitu spánku. Toto sa pri hamake nedeje. Celkovo je spánok v hamake považovaný za veľmi prospešný pre chrbticu a v prípade, že máte les radi a vaša chrbtica už nemá zrovna 18 rokov, tak je hamaka pre vás tá najlepšia voľba.
dd3Hamaka ak je nepremokavá sa dá použiť ako zásobáreň vody alebo ako nosítka v prípade zranenia. Počas daždivej noci sa nemôžete zobudiť na to, že spíte v kaluži.

dd44Hlavnými hviezdami našej ponuky od DD sú Hamaka DD Travel a DD Camping. Spodok hamaky je vyrobený z dvojvrstvového nepremokavého materiálu a preto sa v prípade, že nie sú po ruke stromy, dá použiť ako bivi vak, resp. nízky stan. Vnútri hamaky nájdete aj dve vrecká pre odkladanie vecičiek.Sieť proti komárom (DD Travel) sa jednoducho pripája dvomi zipsami, ktoré tiež umožňujú rýchly prístup do hamaky. Sieťka proti komárom sa dá vystužiť dvomi ľahkými tyčkami. Keďže nemajú nepremokavú striešku, odporúčame používať spolu s DD celtou (ideálne 3×3 m). V prípade potreby je možnosť zabaliť sa do hamaky a vytvoriť tak improvizovaný nepremokavý bivi. Hlavným rozdielom medzi týmito hamakami je, že DD Travel ma spomínanú moskytiéru, zatiaľ čo DD Camping nie.
Špecifikácia hamaky DD Travel
Veľkosť: 2.7m x 1.4m (poskytuje komfort pre postavu do 190 cm a 150 kg)
Farba: Olivovo zelená
Váha:  930g (bez popruhov)
Balenie obsahuje: 10m kotviacich popruhov (230g), 2 x 2m elastického povrazu, 2 ľahké tyčky na vystuženie sieťky proti komárom a obal

dd-celta-xl-3Ideálne je skombinovať tieto hamaky s nepremokavou celtou, ktorá s hamakou vytvorí systém, použiteľný aj v nepriaznivom počasí. Bez nepremokavej striešky ste odkázaní na spánok v hamake len počas suchých dní bez silnejšieho vetra. Celta vám pomôže ochrániť sa pred vetrom aj dažďom. My sme sa vybavili kombináciou Hamaky DD Travel a celty 3x3m. Travel sme uprednostnili kvôli nepremokavosti a možnosti použiť ju ako núdzový bivi vak a DD Celtu 3x3m sme zvolili kvôli tomu, že jej rozmery sú viac ako postačujúce na prekrytie hamaky alebo vytvorenie aj zložitejšej konštrukcie celtového prístrešku.
DD-celta-detailDD sada (1)Populárna DD Celta 3m x 3m, je ultraľahká (720g), má 16 zosilnených bočných kotviacich očiek a tri na stredovej čiare, čo z nej robí všestranne využiteľný prostriedok pre stavbu prístrešku. Tkanina je polyester potiahnutý PU (3000 mm). Švy sú podlepené.
Balenie obsahuje aj 4x2m kotviacich popruhov.

Posledným členom do partie DD hamaka a DD celta je DD rukáv na hamaku. Rukáv na hamaku je dobrý doplnok ku ktorejkoľvek hamake od DD Hammocks, ktorý skráti balenie a rozbaľovanie hamaky a ochráni ju pred špinou a vodou.

Zo skúseností vieme, že rukáv urobí z rozkladania a skladania hamaky veľmi krátku a jednoduchú story. Ak budete v hamake spávať nielen počas jasných tropických nocí ale aj v drsnejších obdobiach, rukáv sa stane neoceniteľnou súčasťou vašej výstroje.

Snap 2013-11-30 at 15.56.27 Snap 2013-11-30 at 16.00.51 Snap 2013-11-30 at 16.02.10

Snap 2013-11-30 at 16.02.26 Snap 2013-11-30 at 16.02.42 Snap 2013-11-30 at 16.03.16

Comments

comments

Ďaľšie články