Kalište 2016

Kalište (12)

Sedím s kamarátom z CATu pri káve a plánujeme spoločný voľný čas. Dohodli sme sa na komornej akcii kombinujúcej prvky turistiky, prežitia a streľby. Niekde cestou informácia o akcii unikla 😀 do širšej komunity a pár dní na to sme napočítali do 20 záujemcov o účasť. Mne to nevadí a kamarát súhlasí. Keďže sú 2 týždne do odchodu a nejdeme vonku prvýkrát, tušíme, že konečný stav bude aj tak nižší.

Je čoraz teplejšie, sneh mizne a pribúda studené blato. Ľudia pomaly strácajú záujem.

Zvolená trasa je krátka, pre úsporu času tradične plánovaná na noc a v rámci akéhosi hendikepu sme pribalili aj nejaké „drobnosti“, aby sme nešli na ľahko. Môj bágel som naplnil na 35 kg.

Na zástavke sa nakoniec stretávame ôsmi. S radosťou zisťujem, že všetko skúsení ľudia, s ktorými nebudú problémy. Domáci vyrážajú prví. Pár ľudí zaostávame, vyťahujeme mapy a buzoly a precvičujeme topo. Nič tak nepoteší, ako nepreznačená autobusová zástavka v úvode. 300 zbytočných metrov.

Ďalej je už trasa jednoduchá a dobre značená. Keďže je to nuda, schádzame na zvážnice a ideme po nich. Orientácia celkom ide, sneh už siaha miestami k pásu a vietor silnie. Po chvíľke už ideme len podľa buzoly, pretože v plieskanici je vidieť tak do 3 metrov. Pekný tréning. Skupina sa  trhá a v určitom čase prechádzame na vysielačky. CAT volí jednu cestu, my druhú. Kúsok pred cieľom sa znova stretávame.

 Kalište (25)

Kalište. Krásna príroda, kus histórie a symbol vzdoru proti okupácii. Z neba padajú malé ostré kryštáliky. Niektorí si stavajú prístrešky vonku, iní volia spánok dnu, v bunkroch. Rozkladáme centrálny oheň a ja ešte jeden pri mojom bivaku. Vrava rýchlo končí a líhame si spať, nasledujúci deň bude náročný.

V noci sa budím na lámanie sa stromu pod ťarchou snehu niekde vľavo od nás a som rád, že mám prístrešok na bezpečnejšom mieste.

Ráno rýchla káva a vifonka a už frčíme dolu. Pomerne prudko klesáme a hneváme sa na nezrovnalosti na mape. Sneh nám mizne pred očami a na strelnici je už slušné kúpalisko.

Pripravujeme sa na streľby. Vesta mi dnes pripadá nejaká ťažšia. Kamarát dáva poučenie o bezpečnosti a vysvetľuje náplň cvičenia. Základy. Výsledky boli kde tu mierne horšie ako naposledy. Dlhý pochod s ťažkými báglami a skrehnuté ruky sa pod to podpísali asi najviac.

AAR  prebieha už v pizzérii. Konštatujeme, že akcii celkovo pomohla kopa napadaného snehu a fujavica, bezproblémoví účastníci „zájazdu“ a mierne stresujúca streľba reallizovaná formou súťaže. Akcia bola parádna a bude náročné udržať nastavenú latku pre ďalšiu …

Kalište (14)
Kalište (23)
Kalište (18)
Kalište (22)
Kalište (3)
Kalište (19)   Kalište (5)
Kalište (2)
Kalište (20)
Kalište (21)
Kalište (16)
Kalište (13)

Kalište (6)

Kalište (8)

Kalište (9)

Kalište (17)

Kalište (10)

Kalište (11)

Kalište (7)

Kalište (4)

Kalište (15)

Comments

comments

Ďaľšie články