Ľahký tramp

Utonov krátky tulák s Paťom a Sue.

VIRB Picture

Je polovica januára a treba začať plánovať zážitkové akcie pre začínajúcu sezónu. Šéf firmy Armytraining Paťo prijíma moju ponuku, pokecať si o veciach a aktívne si oddýchnuť v lese a berie so sebou aj našu spoločnú kamarátku Sue. Vymýšľam zaujímavý scenár na poctenie si priateľov. Hlavné menu budú varené a smažené klíčky rákosia, ktoré cestou vykopávame. Vediem spoločnosť na jedno z nie moc vzdialených táborísk. Priatelia sa vybaľujú a vidiac ich zásobu potravín sa lúčim s pôvodným plánom. Bude sa teda hlavne rozprávať, jesť a asi aj popíjať. Nemýlim sa.

Staviame si prístrešky na spanie. Paťo na zemi pri ohni. Ostatní kúsok ďalej v hamakách. V noci bude -2 a má fúkať silnejší vietor a to už sú pre komfortné vyspanie v hamakách hraničné podmienky. Navrhujem rýchle zateplenie prístrešku a hamák (2x hamaka DD Travel + DD Celta 3x3m), ale je ma treba inde a tak nakoniec kašlem na to a odchádzam popíjať, hm…. „čaj“.

Po výbornej mäsitej večeri, trochu unavení, zaspávame. Pre Sue je to premiéra nocovania v zime v hamake a napriek výbornému spacáku, ktorý má, myslím že jej bude chladno. V noci je naozaj chladno, ale keďže som zvyknutý len mením polohu a ani sa celkom nepreberám. Ráno vstáva prvá Sue a pripúšťa, že jej bola zima. Robíme kávu a polievku z nedojedeného mäsa. Neskôr sa budí Paťo a pri jedle ešte chvíľu diskutujeme. Začína snežiť, ale to už sedíme v aute na ceste domov.

Comments

comments

Ďaľšie články