Technológia spacích vakov značky Carinthia

Článok s informáciami o technológiách, vďaka ktorým sú spacie vaky značky Carinthia tou správnou voľbou pre armády aj dobrodruhov.

eshop

Klikni na obrázok a pozri si aktuálnu ponuku nášho internetového obchodu.

eshopFACEBOOK

Náš internetový obchod na FB.Na náš eshop sme zaradili vybrané spacie vaky značky Carinthia a vieme zabezpečiť aj ostatné produkty vyrábané pod touto značkou (outdoor oblečenie, bivi vaky, špeciálne vojenské oblečenie, lovecká výstroj atď).

carinthiaLogoZnačka Carinthia patrí spoločnsti Goldeck Textil GmbH Holding, ktorá bola založená v roku 1947 v Rakúsku a už 40 rokov sa zameriava na vývoj a výrobu spacích vakov a bivakovací vriec určených pre potreby armád a bezpečnostných zložiek. Súčasťou ponuky sú aj špeciálne odevy pre prežitie v chladných a nepriaznivých poveternostných podmienkach vo všetkých klimatických zónach. Po celom svete sa spoliehajú na kvalitu týchto výrobkov dodávaných pod obchodnou značkou Carinthia príslušníci 15 armád a mnohých špeciálnych armádnych zložiek. Pre civilný trh sa firma špecializuje na vybavenie horolezeckých expedícií pre pobyt vo vysokohorskom alpskom teréne alebo v arktických oblastiach. Používanie najmodernejších materiálov ako napríklad Gore-Tex, Windstopper a G-Loft zabezpečuje vysoké úžitkové vlastnosti všetkých produktov. Vďaka skúsenostiam pracovníkov vlastného vývojového oddelenia je tiež možné pružne reagovať na špeciálne požiadavky zákazníkov a zhotoviť výrobky podľa ich individuálnych potrieb.Spacie vaky Carinthia patria medzi stredne drahé až drahé kúsky, ale naše skúsenosti s ich DEFENCE 4 sú veľmi dobré a tak ako si odporúčame tento výrobok medzi sebou, odporučíme spacie vaky Carinthia aj vám cez náš eshop. Spacáky Carinthia sú väčšinou plnené umelým vláknom, ktoré majú svoje výhody ale sú ťažšie ako perové spacáky a aj ich izolačné schopnosti sú horšie. Najnovšie syntetické materiály však tento rozdiel pomaly stierajú a technológia G Loft, ktorou sú plnené spacáky Carinthia patrí k tým kvalitným.

G-Loft
Väčšina spacákov značky Carinthia sú vystlané syntetickými vláknami s technológiou G-Loft.
Zatepľovací materiál G-loft ® s pamäťovým efektom ponúka bezkonkurenčný pomer troch rozhodujúcich kritérií. Vysoký tepelný výkon pri malom objeme v zbalenom stave (stlačiteľnosť náplne) a nízkej hmotnosti. Rovnako tak trvanlivosť a prirodzené pohodlie sú dodatočnými kľúčovými kritériami pre profesionálneho používateľa spacích vakov v extrémnejšich podmienkach.
Vlákno G-Loft je dvojzložkové vlákno vytvorené z dvoch rôznych typov surových esterov. Polovica vlákna má po spradení vyššiu zrážanlivosť. Tým je dosiahnuté trojrozmerné skrútenie do tvaru pružiny. Týmto osobitným postupom je skrútené vlákno naprogramované na molekulárnej úrovni, čo má za následok pamäťový efekt. Vlákno má mikrodutinu v celej dĺžke. Pretože vzduch je zlým tepelným vodičom, pôsobí vlákno rovnako ako fľaša termosky, kde sa udržuje teplo pomocou vzduchovej komory. Vlákna izolácie G-Loft sú rozmiestnené úplne náhodne. To robí izoláciu G-Loft elastickou a mäkkou na všetkých stranách. Vlákna vnútri izolácie tvoria chumáčiky, ktoré pomáhajú vzniku vzduchových vankúšikom, ktoré zvyšujú izolačné schopnosti podobne ako je tomu u vysoko kvalitného páperia. Vďaka jedinečnej štruktúre vlákien môže vlhkosť unikať do okolitej atmosféry, zatiaľ čo teplý vzduch je držaný vo vnútri. Samotné vlákna G-Loft nepohlcujú vlhkosť, čím dokonale regulujú osobné klimatické podmienky. Nekontrolované potenie pri náplniach z prachového peria je už minulosťou.
Dvojvrstvová SANDWICH konštrukcia s voľným obalom
Dve G-LOFT Plus izolačné vrstvy sú usporiadané tak, že prešívanie je nezávislé. Poťah je pripojený tiež nezávisle a  vytvára sa tak ďalšia vrstva vzduchu medzi izoláciou a povrchom. Keďže v obale nie sú žiadne stehy je relatívne vodo-a vzduchotesný.
THERMOFLECT
Thermoflect zvyšuje schopnosť udržať teplo v spacáku o 11% čím znižuje straty tepla vyžarovaného z ľudského tela. Thermoflect je ultra-ľahká, ultra-mäkká, priedušná textília s jedinečnou schopnosťou odrážať telesné teplo.
Lichobežníkový tvar priestoru na nohy
Skúsenosti ukázali, že lichobežníkový tvar priestoru pre nohy je najlepší. V normálnej spiacej polohe sa nohy nedotýkajú izolačnej vrstvy  a nevytvárajú tak chladné body a zároveň priestor poskytuje miesto na odloženie napr. náhradného oblečenia.
Múmiový strih
Tvar spacáku je dôležitý pre veľkosť obalu spacáku, hmotnosť a udržanie tepla. Kužeľová časť pre nohy znižuje váhu a veľkosť spacieho vaku. Hlavnou výhodou je však to, že od
kolien dolu je postupne čoraz menej vnútorného priestoru ktorý treba vyhriať.
Dvojsmerný zips
Všetky vojenské spacie vaky Carinthia sú vybavené obojstranným zipsom. Vrchný jazdec umožňuje rýchle a jednoduché otvorenie ak je to nutné (v prípade napr poplachu).
Klzák na spodnej strane je možné otvoriť kvôli vetraniu.
Kombinovateľný systém
Spacie vaky Carinthia sa dajú kombinovať s doplnkami, ktoré zvýšia izolačné vlastnosti alebo umožnia odobrať zo systému časti a znížiť hmotnosť v prípade, že nepotrebujete jeho plnú izolačnú kapacitu.

Väčšina výrobkov značky Carinthia využíva popísané technológie. Zabezpečujeme aj predaj ostatných výrobkov tejto značky, ktoré nájdete v katalógu. Ohľadom cien produktov nezverejnených na eshope nás kontaktujte na eshop@survivor.sk.
Stránka v českom jazyku so všetkými produktami pod značkou Carinthia + stiahnuteľný katalóg.
http://www.carinthiashop.com/

Comments

comments

Ďaľšie články